Tutaj dajemy sobie odpisać zadanq. Tylko dla klasy VI a szkoły podstawowej im. Jana Kantego w Targowiskach ! Konta które zostaną założone nie z VI a zostaną usuniętę lub zablokowane !
Dajemy tu odpisać zadanie z tego przedmiotu
Zadanie 8. Podręcznik strona 152
a)
a=5cm
b=5cm
c=10cm
(soku nalano 1/4 wysokości)
V=5*5*10=250cm3=0.25L
Odp: Pojemność jednego pojemnika wynosi 0.25 L
b)
1 pojemnik - 0,25 L (OBJĘTOŚCI TAM JESZCE NIE MA SOKU ! )
"Jakby się matematyczka czepiała to tak powiedz:
(Prostopadłościan ma w podstawie ma kwadrat 5x5 czyli 10 cm to jego Wysokość)"
Tego w "(...)" nie pisz ....
10*1/4 = 8 cm
V=5*5*8=200cm3=0,2 L
Odp: Do każdego pojemnika nalano 0.2L .
c)
3L - Nalano do pojemników
0,2L - Było w 1 pojemniku
3:0,2= 30:2=15
Odp:Było 15 pojemników.
Zadanie 9 Strona 153 Podręcznik
Offline
Zadanie 14
Akwarium ma 5 ścian
1 Ściana 60cmx40cm
2 Ściana 60cmx40cm
3 Ściana 40cmx30cm
4 Ściana 40cmx30cm
5 Ściana 30cmx60cm
P=(60*40)*2+(40*30)*2+(30*60)=4800cm2+2400cm2+1800cm2+9000cm2
9000cm2=9dm2
3,15 zł -- za 1 dm2
9*3,15=28,35zł
305zł -kosztuje w sklepie
28,35zł - kosztuje na zlecenie
Odp:Bardziej opłaca się złożyć zamówienie.
Offline
Zadanie 11
a=4cm
b=4cm
Pp=4*4=16cm2
80:16=5cm-- Wysokość Prostopadłościanu
1 i 2 Ściana 4*4*2=32cm2
3 i 4 Ściana 5*4*2=40cm2
5 i 6 Ściana 5*4*2=40cm2
40cm2+40cm2+32cm2=112cm2
Odp: Pole powierzchni wynosi 112cm2 !
Offline
Moderator
Jestem małym pedałem bo przeklinam ! to 11.. jest zjebane Jestem małym pedałem bo przeklinam ! nie robie ... od dania Jestem małym pedałem bo przeklinam ! i w kiblu odpiszecie
Offline
Moderator
13.
b)
7 * 86,4l = 604,8
604,8l = 5004,8dm3
604,8 : 1000 = 0,6048m3
0,6048 * 2,80 = 1,69...
O: za 1m3 zaplaci 1,69zl
Offline
Moderator
13
c)
365 x 86,4l = 31536l
31536 : 1000 = 31,536
31,536 x 2.80 = 88,3008
odp. zaplaci 88,3zl
Offline
Moderator
zadanie 5 i 6
Strona 155
5)
a)
980+710+1040 = 2730
2730 : 3 = 910
Odp : Srednio zarabia 910zl
b)
960 x 3 = 2880
2880 - 1850 = 1030
Odp : Jej zarobki w marcu wynosily 1030zl
wczesniej napisz : 960+890 = 1030
6
a)
26 = 20 +4
22 = 2x
22 : 2 = 11
11+4 = 15
Odp : W klasie jest 15 Chłopców
b)
15*45 = 675
11*48 = 528
675 + 528 = 1203
Odp : Łącznie ważą 1203 Kg
c)
1203 : 26 = 46,2692...kg w zaokrągleniu= 46,2692 kg
Srednia waga na ucznia tej klasy wynosi 46,2692 kg
Ostatnio edytowany przez HuGo ^^xDD (2009-03-20 15:43:55)
Offline
Moderator
4
a)
to jest ten diagram ....
b)
4*5 = 20
6*4 = 24
12*3 = 36
2*2 = 4
10+24+36+4 = 84
74 : 24 = 3,5
Odp : Srednia wynosci 3,5
Hugo pało 4 uczniów dostało 5 a nie 2 !
Uważaj co piszesz bo bedzie BANNED !
Offline